Tedim peng caah 2020 November 8 Thimnak a zuam dingmi 33 an si

Salai Tluangkipthang – A ralaimi 2020 November 8 Rampi Thimnak ah Chin Ramkulh khualipi Tedim in hmunhma (thutnak) 5 caah minung 33 nih an i cuh lai tiah Chin State Election Commission nih a fehter cang.

Credit: Pyithu Hluttaw Palai A Zuam Dingmi (The Tedim Post)

Tedim peng thimfung thlaknak hmun 5 cu; Pyithu 1, Amyotha 2, le Pyine 2 in a si.

Tutan thimnak ah, Tedim peng caah Party 4 le pumpak (independent) in minung 33 an si. Tedim Township (peng) chung in Thimnak a zuam dingmi hna cu a tanglei bantukin an si;

Pyithu Hluttaw, Tedim Township

1. Mr. Gin Kam Lian, Zomi Congress for Democracy (ZCD)
2. Mr. Zam Suan Lian, National Unity Party (NUP)
3. Mr. Tual Kap Thang, Union Solidarity and Development Party (USDP)
4. Mr. Piang Suan Mung, National League for Democracy (NLD)
5. Mr. Sian Za Nang, Union Betterment Party (UBP)
6. Mr. Langh Khan Mung, Chin National League for Democracy (CNLD)
7. Mr. Tuan Khan Kap, United Democratic Party (UDP)

Credit: Amyotha Hluttaw Palai A Zuam Dingmi (The Tedim Post)

Amyotha Hluttaw No. 1, Tedim Township

1. Mr. Gin Hau Kim, Union Solidarity and Development Party (USDP)
2. Mr. Suan Khan Sum, United Democratic Party (UDP)
3. Mr. Zam Za Mung, Zomi Congress for Democracy (ZCD)
4. Mr. Tual Khen Kham, Chin National League for Democracy (CNLD)
5. Mr. Mung Khan Suan, Union Betterment Party (UBP)
6. Mr. Hang Khan Lian, National League for Democracy (NLD)

Amyotha Hluttaw No. 2, Tedim Township

1. Mr. Kam Pau, Chin National League for Democracy (CNLD)
2. Mr. Cin Khan Pau, Union Solidarity and Development Party (USDP)
3. Mr. Kham Suan Piang, Union Betterment Party (UBP)
4. Ms. Thang Kang Cing, United Democratic Party (UDP)
5. Mr. Thang Do Cin, National League for Democracy (NLD)
6. Mr. Do Suan Mung, National Unity Party (NUP)
7. Mr. En Sian Mang, Zomi Congress for Democracy (ZCD)

Pyine Hluttaw, Consituency No. 1, Tedim Township

1. Mr. Kap Khen Pau, Independent
2. Mr. Kam Lian Thang, Chin National League for Democracy (CNLD)
3. Mr. Kham Suan Mung, Union Solidarity and Development Party (USDP)
4. Mr. Thang Zom Kim, United Democratic Party (UDP)
5. Mr. Thang Tuan Pau, National League for Democracy (NLD)
6. Mr. Dal Khan Mang, Zomi Congress for Democracy (ZCD)
7. Mr. Langh Go Khen Khup, Union Betterment Party (UBP)

Pyine Hluttaw A Zuam Dingmi, Credit: The Tedim Post

Pyine Hluttaw, Constituency No. 2, Tedim Township

1. Mr. Go Sian La Thang, Union Betterment Party (UBP)
2. Mr. Suang Khan Thang, Zomi Congress for Democracy (ZCD)
3. Mr. Suan Do Cin, Union Solidarity and Development Party (USDP)
4. Mr. Pau Lam Thang, United Democratic Party (UDP)
5. Mr. Mang Hen Dal, National League for Democracy (NLD)
6. Mr. Ai Sian Pau, Chin National League for Democracy (CNLD)

Ramkomh Kawlram ram tungtlang sernak ning in, Ramkulh (State)-7 le Ramthen (Region)-7 in Amyotha ah palai 12 cio thlah a si. Cucu, Chin ramkulh in milurel tam bik nak, Hakha, Tedim le Paletwa nih Amyotha palai 2 cio an ngeih.

Pyithu Hluttaw bel cu, Myone le Milurel ning in palai thlah a si caah, Chin ramkulh in Myone (peng) pakhat in palai pakhat cio lawng ngeih a si i Pyithu Hluttaw palai 9 an si.#

Biakilh: Sub Election Commission, Chin State cherchan in tialmi a si. ~ Editor

Na ruahning rak langhter ve.. (Leave a comment)

%d bloggers like this: